Termy z noclegiem? Sprawdź, dlaczego to dobry pomysł

Baseny termalne to coraz chętniej odwiedzane miejsca, które gwarantują przyjemne spędzenie czasu z rodziną czy drugą połówką. Głównym celem wizyty na termach jest relaksacja, zredukowanie stresu, a także odniesienie wymiernych korzyści zdrowotnych. Szczególnie dobrym pomysłem np. na atrakcyjny weekend z bliskimi jest wybranie się na termy z noclegiem, do czego zachęcamy w naszym artykule.

— materiał partnera —

Bezcenne właściwości wody termalnej

Woda termalna jest jedną z najcenniejszych substancji naturalnie występujących na naszej planecie. W Polsce mamy jej bardzo zasobne źródła, zwłaszcza w regionie Podhala. Wodę pozyskuje się z głębokich pokładów ziemi, gdzie jest chroniona przed zanieczyszczeniami, a jednocześnie nasycana minerałami. Jej szczególnie pożądaną cechą jest wysoka temperatura, co sprzyja przyjemnemu wygrzewaniu się w wodzie – a jest to jedna z najłatwiej dostępnych i najprzyjemniejszych form relaksacji.

Komu szczególnie można polecić wybranie się na termy?

Kąpiele termalne mają bardzo szeroki zastosowanie terapeutyczne. Wykazują znakomite działanie nie tylko na ciało, ale także na psychikę. Dodatkowo warto wspomnieć o cudownych właściwościach kosmetycznych wody termalnej.

Wizyta na termach to doskonały pomysł z punktu widzenia osób, które:

  • Walczą z kontuzjami ortopedycznymi;
  • Mają problemy natury dermatologicznej;
  • Cierpią na choroby o podłożu reumatycznym;
  • Borykają się z bólem kręgosłupa, mięśni czy poszczególnych stawów;
  • Są bardzo zestresowane i czują, że dłużej nie wytrzymają bez solidnego odpoczynku i odcięcia się np. od pracy;

Dlaczego warto postawić na termy z noclegiem?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: kompleksy basenowe zasilane wodą termalną są zlokalizowane głównie na południu naszego kraju, przez co większość mieszkańców Polski musi do nich dojechać – często kilkaset kilometrów w jedną stronę.

Spędzenie całego dnia w podróży tylko po to, aby przez 2 czy 3 godziny wygrzać się w wodzie termalnej, trochę mija się z celem. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zafundowanie sobie term z noclegiem, co pozwoli na jeszcze efektywniejszą regenerację i naprawdę solidne naładowanie baterii.

Więcej o tym, dlaczego warto zafundować sobie i swoim bliskim wyjazd na termy z noclegiem, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.ecotatry-hotel.pl/blog/termy-z-noclegiem-to-bardzo-dobry-pomysl/.

Komfortowy pobyt w pobliżu term

Szukając najlepszych kompleksów termalnych w Polsce bez zastanowienia skup się na regionie Podhala. To tam znajdują się termy zasilane prawdziwą wodą termalną, która osiąga wysoką temperaturę na wypływie ze źródła i zawiera wszystkie najcenniejsze składniki mineralne, co decyduje o jej potencjalnych właściwościach leczniczych i terapeutycznych.

Wyjazd na Podhale ma również tę zaletę, że możesz łatwo połączyć relaks na termach ze zwiedzaniem regionu czy trekkingiem po górach. Zakopane, tatrzańskie szlaki, spływ Dunajcem, cieszenie oczu widokiem górskich szczytów, niezwykła przyroda i unikalne walory architektoniczne stylu góralskiego – to tylko wybrane powody, dla których warto wybrać się na termy z noclegiem w region Podhala.

Dodatkowym argumentem jest bardzo duży wybór komfortowych miejsc noclegowych. Skorzystaj z naszej rekomendacji i zatrzymaj się w Hotelu Eco Tatry, jedynym hotelu w Kościelisku, czyli spokojnej, urokliwej miejscowości sąsiadującej z Zakopanem.

Atutem hotelu z punktu widzenia osób wybierających się na termy jest bliskość najlepszych kompleksów basenowych w regionie – na przykład do Term Chochołowskich dojedziesz własnym samochodem w czasie zaledwie 15 minut, a do Term BUKOVINA w ciągu około 35 minut.

Sam Hotel Eco Tatry gwarantuje bardzo wysoki standard pobytu, oferując pokoje także dla większych rodzin, z pełnym wyposażeniem (w tym m.in. czajnikiem do parzenia kawy czy herbaty). Do dyspozycji gości jest również strefa SPA z sauną fińską, sauną infrared (kabina na podczerwień), jacuzzi i leżakami, strefa rozrywki oferująca dostęp m.in. do stołu do bilardu czy piłkarzyków, winda, możliwość płatności bezgotówkowych czy bezpieczny parking w cenie pobytu.

Ze szczegółami oferty pobytowej Hotelu Eco Tatry zapoznasz się na stronie internetowej ecotatry-hotel.pl.

Spis treści

Inspirujących podróży życzy

Nie przegap