Ferie zimowe z dziećmi – gdzie?

Nie masz pomysłu na rodzinny wyjazd na zbliżające się ferie zimowe? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać na zimowy wypoczynek. Okazuje się, że w Polsce nie brakuje świetnych miejsc, w których nie będzie czasu na nudę! Morze, góry, Mazury, a może wypoczynek w mieście?

— materiał partnera —

Ferie zimowe od lat kojarzą nam się z wypoczynkiem w górach, jednak kilku lat coraz ciekawiej prezentują się oferty z innych regionów. Zima to już nie tylko sanki i narty! Świetne oferty można znaleźć nad morzem. Tak! To nie żart. Okazuje się, że hotele i ośrodki wypoczynkowe nad morzem dwoją się i troją by przygotować jak najatrakcyjniejsze pakiety na rodzinne ferie zimowe. Poza świetną bazą noclegową możecie liczyć na mnóstwo dodatkowych atrakcji. Animacje dla dzieci to już standard, jednak obiekty nad morzem wniosły je na wyższy poziom. Na rodziny czekają zajęcia kulinarne, sportowe, czy naukowe. W jednym z polecanych przez Dzieckowpodrozy.pl miejsc możecie liczyć na animacje, które każdego dnia przenoszą dzieci do świata zmysłów (węch, słuch, wzrok itd.), a zajęcia, warsztaty i atrakcje wypełniają harmonogram od rana do późnego wieczoru. W kolejnym hoteli znajdziecie magiczny pokaz iluzjonisty, teatrzyk, mini disco oraz olbrzymie strefy zabaw dla dzieci w raz z mini-przedszkolem. Nie brakuje też ofert za aquaparkiem czy basenowymi atrakcjami dla najmłodszych. Sprawdźcie sprawdzone miejsca na ferie z dziećmi wg.Dzieckowpodrozy.pl. Co ważne, oferty na zimowy wypoczynek nad morzem są atrakcyjniejsze cenowo od ofert w górach.

A może ferie w mieście?

Okazuje się, że z roku na rok coraz więcej osób wybiera się na ferie do dużych miast. Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańsk są piękne o każdej porze roku, a szczególnie podczas ferii zimowych można zaplanować swobodne zwiedzanie ich atrakcji połączone z komfortowym wypoczynkiem w hotelu. Ceny w okresie zimowym są znacznie korzystniejsze niż w sezonie wakacyjnym, a wiele z miejskich atrakcji przygotowuje specjalne pakiety i dodatkowe atrakcje na czas zimowej przerwy. Wyobraźcie sobie jaką atrakcją może być jazda na łyżwach z widokiem na morze (takie lodowisko dostępne jest w Sopocie), zwiedzanie magicznego Gdańska w zimowej scenerii po czym odwiedzenie jednego z obowiązkowych punktów na turystycznej mapie Gdańska np. Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku czy Hevelianum. Z kolei wypoczynek w Warszawie to praktycznie nieskończona ilość rodzinnych atrakcji, która z łatwością wypełni program nie tylko tygodniowego wypoczynku. Świetne Centrum Pieniądza NBP, rewelacyjne Centrum Mądrej Zabawy czyli Smart Kids Planet, Stadion Narodowy, liczne Muzea i atrakcje dedykowane dla rodzin z dziećmi to przepis na udany wypoczynek. Warto pamiętać, że różne regiony mają ferie w różnych terminach, więc jadąc np. z Gdańska do Warszawy, nie powinniście mieć obaw, że większość rodzinnych atrakcji będzie oblegana przez „miejscowych”.

Podobne atrakcje czekają na Was praktycznie w każdym większym mieście, więc może to właśnie zimą warto odwiedzić ich największe rodzinne atrakcje. To sposób nie tylko na nietypowe, ale też bardzo ciekawe rodzinne ferie zimowe.

Spis treści

Inspirujących podróży życzy

Nie przegap