Gdzie na wakacje w tym roku? Może Dąbki?

W 2023 roku Polacy bardzo chętnie planują wakacje nad polskim morzem – to ciekawa alternatywa dla drożejących wakacji zagranicznych. Chociaż ceny również nad Bałtykiem idą w górę, to nie chcemy rezygnować z letniego wypoczynku.

Dobrym pomysłem na oszczędności może rezerwacja domków letniskowych w mniejszej miejscowości – często można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty. Idealnym przykładem mogą być Dąbki.

Domki nad morzem w Dąbkach pomysł na rodzinne wakacje

Rezerwacja domku letniskowego w Dąbkach to dobry wybór na rodzinne wakacje. Miejscowość w Województwie Zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo wyróżnia się przepięknym położeniem – od północy otaczają ją wody Morza Bałtyckiego, a od południa jeziora Bukowo. Wynajmując nocleg w tym miejscu możesz cieszyć się bliskością wody i wręcz napawać pięknymi krajobrazami. Dobrym pomysłem będzie wybór domku położonego w bezpośrednim sąsiedztwie morza lub jeziora bardzo przyjemnie będzie budzić się rano, wychodzić na werandę z kubkiem kawy i słuchać szumu fal uderzających o brzeg. W Dąbkach znajdziesz również ośrodki położone w otoczeniu lasów.

W tej miejscowości z całą pewnością nikt nie będzie narzekać na nudę. Główną atrakcją jest piękna plaża wraz z pasmem wydm porośniętych sosnami. Kąpieliska w Dąbkach są zadbane i stwarzają dobre warunki dla miłośników sportów wodnych: kitesurfingu i windsurfingu. Wzdłuż brzegu przez około sześć kilometrów wiedzie leśna promenada, która będzie doskonałym miejscem dla miłośników długich spacerów, jazdy na rowerze i biegania. W okolicy znajdują się także stadniny koni warto wybrać się na przejażdżkę.

Ciekawe miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Dąbkach

Dąbki nie są dużą miejscowością, jednak w okolicach nie brakuje atrakcji dla całej rodziny.

  • LunaPark w Dąbkach w sezonie letnim w samym sercu Dąbek działa wesołe miasteczko. Dzieci będą zachwycone bawiąc się na karuzelach, kolejkach i trampolinach. Czekają na nie także sala strachu, samochodziki i strzelnice.
  • Przystań żeglarska na jeziorze Bukowo to miejsce, gdzie cumują różnego rodzaju jachty i łodzie. Ciekawym doświadczeniem może być wybranie się w rejs wycieczkowy stateczkiem Milka.
  • Latarnia morska w Darłowie wybudowana w XIX wieku latarnia usytuowana jest tuż przy ujściu rzeki Wieprzy. Ma 22 metry i jest udostępniona turystom do zwiedzania. Warto wspiąć się na jej szczyt i popatrzyć z góry na panoramę portu. Latarnia działa do dzisiaj, jest wyposażona w nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom.
  • Rodzinne Centrum Rozrywki w Bobolinie w sąsiednim Bobolinie znajduje się miejsce do szaleństw i zabaw dla młodszych i starszych dzieci. Znajdziecie tu m.in dmuchany zamek, różnego rodzaju zjeżdżalnie i tory przeszkód z piłeczkami. W określonych godzinach zabawę umila Dinozaur Pimpuś.
  • Bunkry w Bobolinie w okolicy Bobolina nad brzegiem morza można zobaczyć owiane tajemnicą budowle, które pochodzą z czasów drugiej wojny światowej, tuż przy drodze na plażę znajdują się betonowe fundamenty po stanowisku artyleryjskim.
Latarnia morska w Darłowie

W jaki sposób zorganizować wakacje nad morzem, by nie przepłacać?

Wypoczynek nad Bałtykiem wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Aby ich uniknąć warto jednak wcześniej wziąć się za planowanie wakacji – dla wielu osób to także ważna część wyjazdu. Takie podejście ma sens z wielu powodów: wczesna rezerwacja to pewność ceny i duży wybór dostępnych miejsc. Można na spokojnie porównać różne oferty i pomyśleć o aktywnościach czy wycieczkach, które chcielibyśmy zorganizować na miejscu.

W przypadku wyjazdów rodzinnych domki nad morzem są najbardziej opłacalną opcją. Są często nowoczesne i komfortowo wyposażone, a koszt ich wynajmu jest znacznie niższy, niż gdybyśmy chcieli zarezerwować osobne pokoje w hotelu dla każdego.

Dobrym sposobem na uzyskanie lepszej ceny może być także dokonanie rezerwacji poprzez portale, które umożliwiają bezpośredni kontakt z obiektem, jak np. e-wczasy.pl. W ten sposób można uniknąć prowizji. Warto także dokładnie weryfikować miejsce, gdzie chcemy pojechać – to pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Spis treści

Inspirujących podróży życzy

Nie przegap